Türkiyemiz en büyük kenti olan istanbul ilimizin  ticari ve ekonomik hareketliliğin en yoğun yaşandığı ilçelerden biri Arnavutköy’dür. Arnavutköy İstanbul Bölgesinin 4. büyük ilçesi olması  dünyaca ünlü yerli ve yabancı şirketlerin ilçeye ilgisi gün geçtikçe arttırmaktadır. Sanayi Sitesinde de yüzlerce işletme bulunmaktadır. Bu bölgelerde binlerce kişi istihdam edilmektedir. İlçenin sahip olduğu turizm potansiyeli ormanlar, göller, barajlar, göletler şeklinde ifade edilebilir. İlçe, İstanbul için günübirlik turizm faaliyetlerinin yer alabileceği bir imkâna sahip olması bakımından önemlidir. İlçe sınırları içinde 1 adet arkeolojik sit alanı da bulunmaktadır . Turizm ve iş alanındaki bu hareketlilik iş sağlığı ve güvenliği konusunu da önemli hale getiriyor. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan binlerce kuruluşa İstanbul Arnavutköy OSGB Firmaları iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunuyor.

 

Ülkemizde çalışanların sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmasına büyük önem veriliyor. Ülkemizde İş kazaları vakaları çok yüksek olduğundan bu kazaların önüne geçebilmek adına düzenli çalışmalar yapılıyor. 4857 sayılı iş kanunundan sonra, 2012 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası çıkarılmıştır. Yasa kapsamında birden fazla çalışanı olan tüm işletmeler işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti almak zorundadır. Çok tehlikeli 10 kişiden fazla çalışan olan yerlerde de diğer sağlık personeli çalıştırmak zorunlıdır. 50 den fazla çalışanı olan işyerlerinde ise iş sağlığı ve güvenliği birimi kurulur, işyeri bünyesinde işyeri hekimi , iş güvenliği uzmanı ve diger sağlık personeli  istihdam edilir.

 

Arnavutköy İş Güvenliği Firmaları her sektördeki ve her tehlike sınıfındaki işletmelerde güvenli çalışma ortamı yaratmak için firmalara isg hizmetleri, isg danışmanlığı ve ihtiyaç duyulan osgb hizmetleri vermektedir. İstanbulda bulunan Kimlik OSGB firmamız  işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli çalıştırma yükümlülüklerinizi yerine getiriyor. Bunun yanında işletmelerde Patlamadan korunma dökümanı, tehlikeli madde danışmanlığı, periyodik eğitimler, risk analizi, acil durum eylem planı, yangın ve ilkyardım eğitimleri ve tatbikatları, temel sağlık ve güvenlik eğitimleri gibi hizmetleri de vermektedir.

 

Arnavutköy ve çevresinde işyeriniz varsa ve isg ve osgb hizmetleri almak istiyorsanız Arnavutköy OSGB Listesi içinde yer alan ve  Bakanlık tarafından kurum olarak yetki almış firmaları tercih etmelisiniz. İstanbul Kimlik OSGB olarak yasanın öngördüğü şartları ve gerekleri yerine getirerek  yetki almış bir firmayız. Deneyimli işinde uzman ekiplerle  ve sertifikalı işyeri hekimlerimiz , iş güvenliği uzmanlarımız ve diğer sağlık personellerimiz ile yasanın öngördüğü tüm hizmetleri uygun fiyatlarla veriyoruz. Personelimiz işverene sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratılması konusunda danışmanlık yapıyor, alınması gereken önlemleri belirtiyor, eğitim ve tatbikatlara öncülük ederek uygulama ve denetleme görevlerini yerine getiriyoruz.