İstanbul ilinde Ataşehir ilçesi 2008 yılında ilçe olmuştur. Çevresinde Maltepe, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye,Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerine komşudur. Ataşehir 17 mahallesi bulunan, ithalat ve ihracatın önemli bir kısmının yapıldığı bölgedir. Önemli birkaç tesis ve fabrikanın olduğu ilçede sanayi fazla gelişmemiştir. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğine verilen öneme parelel olarak ataşehir ilçesinde de isg faaliyetleri , 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası tüm işyerlerini kapsadığı için Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerine  ihtiyaç vardır. OSGB’ ler işyerlerine tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre hizmet vermektedir. Bu nedenle çok sayıda işyeri OSGB’ lerden hizmet almaktadır. İstanbul Ataşehir OSGB Firmaları arasında yer alan Kimlik OSGB firmamız da Ataşehir’de bulunan işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermektedir.

İstanbul’ da iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının önemi gün geçtikçe daha belirğin olarak karşımıza çıkıyor. Sanayi ve teknolojinin gelişmesi ile artan iş ve olanaklarda yaşanan kazaların önüne geçmek için iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uyum çok önemlidir. İş yerlerinde yapılan güvensiz çalışmalardan dolayı istanbul ili ve ataşehir bölgesinde cok ciddi kazalar, yaralanmalar ve kayıplar karşımıza çıkıyor. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile işyerlerinin alması gereken isg faaliyetlerinde istanbul kimlik osgb olarak işletmelerin güvenliğinden sorumluyuz.

İş sağlığı ve güvenliği biriminde çalışan sayısına göre bir veya daha fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personel bulunuyor ve koordinasyon içinde çalışıyorlar. Bu hizmetler aynı zamanda OSGB’ lerden de alınabiliyor. Ataşehir İş Güvenliği Firmaları Ataşehir ve çevresinde bulunan işletmeler için isg hizmetleri vermektedir. Bu firmalardan biri  Kimlik OSGB olarak firmalara işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı yönlendirerek mevzuat uyumuna katkı sağlıyoruz. Görevlendirilen personelin görev süresi çalışan sayısına ve tehlike grubuna (Çok tehlikeli, tehlikeli, az tehlikeli) göre belirleniyor.  Osgb firmaları iş yerinde  risk analizi, acil durum eylem planları, yangın ve patlama tatbikatları, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, tehlikeli madde danışmanlığı, çalışan temsilcisi gibi özel eğitim gerektiren gruplara da eğitim hizmeti  de sunuyor.

Ataşehir OSGB Listesi içinde yer alan firmaların tümü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almıştır. Yetkili firmaları incelemek için isg katip programından detaylı bilgi alabilirsiniz. Yetki almak için istenen tüm şartları ve gerekli ekipleri kurulu olunduğunda emin olmak gerekir . Hizmet kalitesi açısından, profesyonel ekip ve fiyat politikası Kimlik OSGB en çok tercih edilen firma olmasının nedenidir.. Firmamız yasanın eksiksiz uygulanması ve danışmanlık hizmeti  için özverili çalışmakta ve iş kazalarının, meslek hastalıklarının önlenmesi için alınması gereken tüm önlemler için işverene rehberlik yapmaktadır.