İstanbul ilinde bulunan Bağcılar ilçesinde 22 mahalleden oluşmaktadır. Bağcılar istanbul’ un avrupa yakasında yer almakta ve çok göç alan bir ilçedir genellikle doğu ve güney anadolu bölgelerinden fazlaca göç almaktadır.E-5 ve tem oto yolu arasında yer alan bagcılar ilçesinin komşu ilçeleri esenler ve bahçelievlerdir. Tekstil sektörü olarak oldukça gelişmiştir. Bir çok tekstil devi firmalar buradan hizmetlerini sürdürmektedir. Buna göre nüfusun %50’sinden fazlasını çalışanlar, %20’unu bölge esnafı oluşturmaktadır… Bu yüksek oranda ki iş potansiyeli sonucunda çalışanların sağlık ve güvenliğinin korunması için iş güvenliği firmaları ihtiyacı oldukça fazladır. İstanbul Bağcılar OSGB Firmaları arasında yer alan İstanbul Kimlik OSGB firmamız, Bağcılar’da faaliyet gösteren firmalara da iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermektedir.

Tekstil sektörü risklerine göre tehlikeli, çok tehlikeli ve az tehlikeli olarak 3 gruba ayrılır.  Çok tehlikeli tekstil firmaları genel olarak kimyasal maddelerle çalışmaların yapıldığı yerlerdir. Tehlikeli tekstil firmaları ise dokuma örme baskı gibi gürültülü işlerin yapıldığı firmalardır. Az tehlikeli firmalarda daha çok satış işlemlerinin yapıldığı iş yerlerini kapsar. Bağcılar da  OSGB Firmalarına  büyük ihtiyaç vardır. İşverenler mevzuat gereği çalışanların sağlık ve güvenliğini sağlamak için bakanlıkça yetkilendirilmiş ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet almaları gerekir. OSGB ‘ler öncelikle iş yerlerine iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı temin eder. İş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işletmenin görevlendirdiği uzman teknik personel iş yerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratma konusunda ortak çalışmalar yürütür, işverene danışmanlık ve rehberlik yapar.

Bağcılar İş Güvenliği Firmaları, sertifikalı iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli çalıştırmak zorundadır. Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri , ilk yardım eğitimleri, acil durumlarda yapılması gereken müdahaleler konusunda bilgilendirir. İş güvenliği uzmanı ise risk analizlerini  yapar, riskleri değerlendirir, riskleri ortadan kaldırmak için işverene yapılması gerekenler konusunda yazılı olarak doküman sunar. İş yerinin özelliklerine uygun olarak acil durum eylem planı hazırlayıp uygulanmasını sağlar ve tatbikatlara öncülük eder.

Yapılan her çalışmanın bir amacı olduğunu ve bu amaç çalışanları meslek hastalıklarından ve iş kazalarından korumak, üretimde aksamaların yaşanmasını önlemek, verimliliği arttırmaktır. Bağcılar OSGB Listesi içinde yer alan İstanbul Kimlik OSGB firmanızda bütün bu hizmetlerin tamamını veya bir kısmını karşılamak için kurulmuştur. Kaliteli ve kurumsal hizmet veren OSGB firmamız eksiklerinizi tamamlamak için yanınızdadır. Yasanın eksiksiz uygulanması için ve daha ekonomik hizmetler alabilmek için Kimlik OSGB firmamızı tercih edebilirsiniz.