Bakırköy ilçesi 15 adet mahalleden oluşmaktadır. Merkez Bölge, Ataköy Bölgesi, Yeşilköy Bölgesi, Florya Bölgesi şeklinde dört ana gölgeden oluşan semt oldukça büyüktür. İstanbul’un en eski yerleşim birimlerinden biridir. Çok fazla göç almamış, yaşayan halk genellikle bürokrat, esnaf ve memur kesimidir. İlçede genellikle esnaflar bulunmaktadır. Oldukça kalabalık bir nüfus bulunur.İş sağlığı ve güvenliği mevzuatına göre ilçede bulunan firmaların çoğunluğunu az tehlikeli firmalar oluşturmaktadır. 2012 tarihinde Resmi gazate yayınlanmasıyla yürürlüğe giren 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre  işyerleri bir veya daha fazla çalışanı olması durumunda iş sağlığı ve güvenliği alma mecburiyeti geldiğinden Bakırköy OSGB firmalarına oldukça fazla ihtiyaç vardır. İstanbul Bakırköy OSGB Firmaları arasında yer alan İstanbul Kimlik OSGB firmamız, Bakırköy’de faaliyet gösteren firmalara da iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermektedir.

Bakırköy İş Güvenliği Firmaları, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli çalıştırmak zorundadır. Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri , ilk yardım eğitimleri, acil durumlarda yapılması gereken müdahaleler konusunda bilgilendirir. İş güvenliği uzmanı ise risk analizi  yapar, riskleri değerlendirir, riskleri ortadan kaldırmak için işverene yapılması gerekenler konusunda rehberlik eder. İş yerinin özelliklerine uygun olarak acil durum eylem planı hazırlayıp uygulanmasını sağlar ve tatbikatlara öncülük eder. İşyeri hekimi ayrıca çalışanlara sağlık raporu hazırlar. tıbbı anemlezlerini alır, kayıt ve takibini yapar.

İstanbul OSGB Firmalarının amacı çalışanları meslek hastalıklarından ve iş kazalarından korumak, üretimde aksamaların yaşanmasını önlemek, kaza ile boşa geçecek zaman ve maliyetleri ortadan kaldırmak, verimliliği arttırmaktır. Bakırköy OSGB Listesi içinde yer alan İstanbul Kimlik OSGB firmanızda bütün bu hizmetlerin tamamını veya bir kısmını karşılamak için kurulmuştur. Kaliteli ve kurumsal hizmet veren Bakırköy OSGB firmamız eksiklerinizi tamamlamak için yanınızdadır. Yasanın eksiksiz uygulanması için ve daha ekonomik hizmetler alabilmek için Kimlik OSGB firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bakırköy tüm mahallelerinde hizmet veren Kimlik OSGB, Kaliteli OSGB hizmet anlayışıyla firmanızın kurumsal osgb danışmanlığını yapar.

Bakırköyde Hizmet Verdiğimiz Mahalleler;

Ataköy  Mahallesi OSGB firmaları

Basınköy Mahallesi OSGB firmaları

Cevizlik Mahallesi OSGB firmaları

Kartaltepe Mahallesi OSGB firmaları

Osmaniye Mahallesi OSGB firmaları

Sakızağacı Mahallesi OSGB firmaları

Şenlikköy Mahallesi OSGB firmaları

Yenimahalle Mahallesi OSGB firmaları

Yeşilköy Mahallesi OSGB firmaları

Yeşilyurt Mahallesi OSGB firmaları

Zeytinlik Mahallesi OSGB firmaları

Zuhuratbaba Mahallesi OSGB firmaları