Başakşehir  İstanbul bölgesinin yeni ilçelerinden biridir. Yeni yapı merkezlerinin, inşaatların çok fazla rağbet gösterdiği bölgedir. Yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Planlama açısından gecekondulaşmanın sıfır olduğu Başakşehir bölgesi, Sağlık Kampüsü, Kanal İstanbul, Olimpiyat Köyü ve yeni metro projeleri ile prim potansiyelinin daha da artacağı öngörülüyor. Bu yüksek iş potansiyeli aynı zamanda sektörel olarak çok tehlikeli işler kapsamında bulunan inşaat sektöründe iş güvenliğinin ne kadar önemli olduğu karşımıza çıkmakta.  Bu bölgelerde binlerce kişi istihdam edilmektedir. Çok tehlikeli sınıfında yer alan inşaat firmalarına İstanbul Başakşehir OSGB Firmaları iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunuyor.

Başakşehir’de genel olarak inşaat işleri yapılmaktadır. İnşaat işleri ev, iş yeri, fabrika, hastane, yol, köprü, tünel, stadyum, rıhtım, hava alanı gibi her çeşit inşaatın yapımı, bakımı, onarımı, yenilenmesi, değiştirilmesi, yıkılması işlerinin tamamıdır. İnşaat çalışanları genellikle sürekli aynı iş yerinde çalışmaktan ziyade sık sık iş değiştirmek, çalıştıkları her işte ancak birkaç haftayla birkaç ay arasında bulunmak zorunda kalan çalışanlardır. Çoğu zaman inşaat çalışanları yılın tamamını çalışarak geçiremezler. Bunu telafi etmek için sıklıkla fazla mesai, aşırı çalışma gibi zor koşullarla yüz yüze kalırlar. En fazla iş kazaları sonucu ölüm bu sektördedir. Bu sebeble Başakşehir OSGB firmaları önemli bir sorumluluk altındadır.

Başakşehir İş Güvenliği Firmaları inşaat sektöründe ki ve her tehlike sınıfındaki işletmelerde güvenli çalışma ortamı yaratmak için firmalara isg hizmetleri, isg danışmanlığı ve ihtiyaç duyulan osgb hizmetleri vermektedir. İstanbulda bulunan Kimlik OSGB firmamız Başakşehir’de İş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesini  sistematik bir yaklaşım sergileyerek takip etmektedir. İnşaatlarda  iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını organizasyonel bir yapıya kavuşturmaktır. Başakşehir OSGB firmaları İnşaat Sektöründe yer alan “Tehlikelerin Belirlenmesi, Risk Değerlendirmesi ve Kontrolü ”,“Sağlık Gözetimi ” “Performans İzleme ”  aşamalarını özenle takip etmelidir.

Başakşehir  ve çevresinde işyeriniz varsa ve isg ve osgb hizmetleri almak istiyorsanız Başakşehir OSGB Listesi içinde yer alan ve  Bakanlık tarafından kurum olarak yetki almış firmaları tercih etmelisiniz. İstanbul Kimlik OSGB olarak yasanın öngördüğü şartları ve gerekleri yerine getirerek  yetki almış bir firmayız. Deneyimli işinde uzman ekiplerle  ve sertifikalı işyeri hekimlerimiz , iş güvenliği uzmanlarımız ve diğer sağlık personellerimiz ile yasanın öngördüğü tüm hizmetleri uygun fiyatlarla veriyoruz. Personelimiz işverene sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratılması konusunda danışmanlık yapıyor, alınması gereken önlemleri belirtiyor, eğitim ve tatbikatlara öncülük ederek uygulama ve denetleme görevlerini yerine getiriyoruz.