Risk Analizi

Çalışanlarınızın Gereksiz Risk Almayı Bırakmalarını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Sürdürülebilir çözümlerden yeni bir kişisel güvenlik bilinirliği sunan Risk Analizi Raporu amacı budur. Tasarımı basittir: çevrelerindeki dünyayı nasıl yorumladığını ve onlara karşı nasıl davrandıklarını anlamalarına yardımcı olarak, çalışanların güvenliklerinin kişisel sorumluluklarını geliştiren ve onlara daha güvenli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. İstanbul OSGB firması olarak amacımız budur.

Risk Faktörü, insan unsurunu ele alarak, bireylerin kendilerini nasıl hissettiklerini ve bunları risk altında hissetmemelerine yardımcı olmaktır. Bu yenilikçi yaklaşım karar vermenin arkasındaki motivasyonlara odaklanmaktadır.

Risk Faktörü, organizasyonunuzun çalışanlarınızın emniyetini ve refahını sistematik bir şekilde geliştirmesine yardımcı olur ve onlara farkındalıklarını nasıl yükselttiğini ve risk analizi söz konusu olduğunda bilinçli  seçimler yapmayı öğreterek emniyet kültürünü geliştirmek İstanbul iş güvenliği firması olarak birinci amacımızdır.

Neden Gereksiz Riskleri Alıyoruz?

Cevaplar motivasyonlarımıza, zihniyet setlerimize ve hatta duygularımıza da yansıtıyor. Sinir bilimi ve duygusal psikoloji alanlarındaki yeni araştırmalar, karar verme sürecinde duygu ve duyguların oynadığı rolü ayrıntılı olarak anlatmaktadır. Bu araştırma, risk tabanlı kararlar da dahil olmak üzere her gün binlerce karar verdiğimizi göstermektedir. Yüzde 90’a varan oranlar otomatik ve sezgisel olarak yapılır ve duygu ve duygularla pekiştirilir. Bu sebeple o anki durumumuza göre risk alabiliyor olabiliriz.
İş Güvenliğini Etkileyici Şekilde Arttırmak
İstanbul Risk Analizi, kuruluşların sistematik olarak emniyet kültürünü geliştirmesine yardımcı olmak için bu yeni araştırmayı uygular. Bu yenilikçi kişisel güvenlik bilinçlendirme programı, çalışanlara bilinçli, bilinçli kararlar vermek suretiyle bilinçlerini yükseltmelerine ve güvensiz karar ve davranışları azaltmalarına yardımcı olur.

Risk Faktörü çeşitli modülden oluşur: Bu modüller, insan motivasyon faktörlerinin daha iyi anlaşılmasını ve daha sonra karar verme sürecine olan etkisini arttırmak için birlikte çalışır.

Own It modülü, kararların ve eylemlerin iki kategoriden birine girdiği durumu kapsar. Güvenli veya güvensiz. Bunun yerine, çoğu durumun bize mutlak getirmediği, ancak çeşitli derecelerde risk taşıdığı gerçeğini ele alır. Hepimiz risk alma sorumlusuyuz. Katılımcılar günlük yaptıkları karar sayısını ve bilinçaltındaki karar vermeyi etkileyen faktörleri anlamaya başlar.
İnsanların risk seçimlerini düzenleyen, ödüllerden duygulara ve diğer sürücülerden öğelerin nasıl seçildiğini gösterir. Bu modüller, çalışanların kişisel riski azaltmak için bilinçli bir seçim yapmak için ihtiyaç duyduğu araçları sunmaktadır.
Change It modülü, insanların riski algılama, yaklaşma ve analiz etme biçimini değiştirmeye yöneliktir. Katılımcılar bilinçli eylemler yoluyla karar verme sürecini ve risklerle olan ilişkilerini nasıl değiştireceklerini öğrenirler.
Champion It olarak adlandırılan  modül, özellikle Risk Degerlendirme elemanları güçlendirmelerine ve çalışanların işyerinde ve dışında güvenliği seçmelerine yardımcı olacak denetçiler içindir.
Diğer bir Risk Analizi modülü, çalışanlara, kişisel riskleri azaltmak için iş arkadaşlarına bilgi vermek, ilham vermek ve onları etkilemek için otantik, ikna edici, meslektaşlar arası liderlik anlayışı geliştirmelerinde yardımcı olur.

Neden Risk Faktörü Seçmelisiniz?

Çalışanlara çevrelerindeki dünyayı nasıl yorumladıklarını ve onlara tepki gösterdiklerini anlamalarını sağlayarak, kişisel güvenlik sorumluluğunu geliştirir. İnsan unsurunu ele alarak, bireylerin kendilerini nasıl hissettiklerini ve bunları risk altında hissetmemelerini sağlar.

Çalışanlarınızın daha güvenli kararlar almalarına ve emniyet kültürünü bir üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olacak araçlar sağlar.
Risk Faktörü programının sonunda çalışanlarınız, risk aldıklarını, daha güvenli davranışlar seçip risk ile ilgili davranışlarını değiştirmeyi öğrenirken yaptıkları riskli kararların sayısını azaltmanın yollarını keşfedeceklerdir. Liderleriniz ve yöneticileriniz, çalışanlarını bilinçli İstanbul Risk analizi ekibi yapmanın, karar verme sürecini nasıl etkileyeceğini ve gereksiz risk seviyelerini azaltmayı öğrenecek. Profesyonel Risk Değerlendirme raporu yapmak için İstanbul Kimlik OSGB firmamız ile iletişime geçiniz…